• منبع: سازمان حقوق بشر ایران
  • تاریخ ایجاد: 26.9.1401

سازمان حقوق بشر ایران؛ 26 آذر 1401

سازمان حقوق بشر ایران؛ ۲۶ آذر ۱۴۰۱: زندانیان بند ۴ زندان مرکزی کرج (ندامتگاه)، درپی انتقال یک زندانی محکوم به اعدام به سلول انفرادی جهت اجرای حکم، دست به شورش زدند و شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر جمهوری اسلامی» و «مرگ بر دیکتاتور» سردادند.
بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز جاری، شنبه ۲۶ آذر ماه، زندانیان بند ۴ زندان مرکزی کرج، درپی انتقال یکی از زندانیان محکوم به اعدام این بند به سلول انفرادی جهت اجرای حکم، دست به شورش زدند.
زندانیان دوربین‌های مداربسته زندان را شکسته، راه‌های ورود به بند را بسته و شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر جمهوری اسلامی» و «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.
یک منبع مطلع به سازمان حقوق بشر ایران گفت:‌«بندهای دیگر مانند بند ۱ و ۲ و ۳ نیز شورش کرده‌اند.»
از ابتدای اعتراضات سراسری در ایران، دست‌کم دو زندان در تهران و رشت، دست به شورش زدند که درپی سرکوب این شورش‌ها، چندین زندانی جان خود را از دست دادند.

پژوهشگران ارجمند! برای درک نزدیک به واقعیت یک پدیده مشخص، اسناد و مدارک غیر قابل تردید لازم است. ولی متأسفانه مؤسسات آماری همه کشورها در خدمت منافع دولت‌هاشان آمارهای سالانه خود را منتشر میکنند.لذا این آمارها دستکاری شده‌اند. به ویژه آمارهای رژیم جمهوری اسلامی، جعلی هستند.از این رو بهتر آن است که شما پژوهشگر محترم ، آمارهای تدوین شده در ایران را در قیاس با هم مورد استفاده قرار دهید. آمارهای این سایت، امکان قیاس را برای شما فراهم آورده است.