پروهشگر گرامی، آمارهائی که در پیش روی شماست می‌تواند با واقعیت منطبق نباشد. پیشنهاد ما این است که آمارهای مختلفی را با هم مقایسه کنید تا به حقیقت درون آن واقعیت مورد تحقیق‌تان نزدیک شوید.

نویسنده: گردانندگان سایت
اقتباس از: از منابع مختلف
منبع آمار: 1394-1399

مرگ سالانه ٣٠ هزار نفر بر اثر آلودگی هوا در کشور

تهران (پانا) - مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت مرگ سالانه ٣٠ هزار نفر بر اثر آلودگی هوا در کشور قابل تامل و تکان دهنده است و انجام نشدن محورهای مؤثر در کاهش آلودگی هوا حکایت از عدم اولویت و اهمیت موضوع هوای پاک دارد.

حبرگزاری پانا

دوشنبه 29 دی 1399 


افزایش 100 درصدی آمار مرگ و میر در تهران نسبت به آبان سال گذشته

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران: تلفات کرونا در تهران طی 8 ماهه نخست امسال، چندین برابر میزان متوسط شهدای جنگ تحمیلی و ماه‌های اوج انقلاب اسلامی بوده است

تهران (پانا) - رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه مقایسه آمار مرگ در تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزایش حدود 100 درصدی را نشان می دهد، گفت تلفات کرونا در 8 ماهه نخست سال جاری در تهران، چندین برابر میزان متوسط شهدای جنگ تحمیلی و ماه‌های اوج انقلاب اسلامی بیشتر بوده است و اگر اقدام موثری برای مهار آن صورت نگیرد، ممکن است به یک سونامی و فاجعه انسانی در آذر منجر گردد.

 یکشنبه 11 آبان 1399 


 افزایش آمار مرگ و میر معتادان در بهار ۹۹

به گزارش سازمان پزشکی قانونی، در این مدت ۱۱۵۳ نفر در کشور جان خود را بر اثر اعتیاد از دست دادند در حالی که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۱۰۰۵ نفر بود.

همچنین در بهار امسال از کل تلفات اعتیاد یک هزار و پنج نفر مرد و ۱۴۸ نفر زن بودند.

بر اساس تفکیک آماری صورت گرفته از تلفات اعتیاد در سه ماهه نخست امسال، بیشترین افراد در پی مصرف داروهای مخدر جان خود را از دست داده اند که تعداد آن ها ۴۸۵ نفر گزارش شده است.

پس از داروهای مخدر، مصرف همزمان چند دسته دارو و مواد با ۳۴۸، مواد مخدر با ۲۶۷ و مواد محرک با ۵۳ فوتی بیشترین علت مرگ بر اثر اعتیاد در کشور بوده است.

 دوشنبه 6 مرداد 1399

Go to top

تحقیق علمی با قیاس آمارها ممکن است!