پروهشگر گرامی، آمارهائی که در پیش روی شماست می‌تواند با واقعیت منطبق نباشد. پیشنهاد ما این است که آمارهای مختلفی را با هم مقایسه کنید تا به حقیقت درون آن واقعیت مورد تحقیق‌تان نزدیک شوید.

منبع آمار: 81450404
تاریخ ایجاد: 14.10.1393
کد خبری: 81450404

کاهش 7،2 درصدی ازدواج و افزایش 8،2 درصدی طلاق در کشور 1393

ایرنا – در ۹ ماهه امسال در مجموع ۵۳۸ هزار و ۷۷۶ مورد ازدواج در کشور به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷،۲ درصد کاهش یافته است.

«علی اکبر محزون» مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، ضمن اشاره به آمار چهار واقعه مهم کشور در مدت مورد بررسی، اظهار کرد: براساس آمارها ۴۵۵ هزار و ۸۹۱ مورد واقعه ازدواج در مناطق شهری و ۸۲ هزار و ۸۸۵ مورد در مناطق روستایی بوده است.

وی گفت: براساس این آمار به طور میانگین در هر ماه ۵۹ هزار و ۸۶۴ واقعه، در هر شبانه روز یک هزار و ۹۴۵ واقعه و در هر ساعت ۸۱ واقعه ازدواج در کشور به ثبت رسیده است.

محزون نسبت ازدواج به طلاق در کشور را ۴،۶ مورد عنوان کرد و افزود: براساس این آمار به ازای هر ۴،۶ مورد ازدواج در کشور یک مورد طلاق در ۹ ماهه سال جاری به ثبت رسیده است.

افزایش ۸،۲ درصدی طلاق در کشور

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور گفت: همچنین در ۹ ماهه امسال ۱۱۷ هزار و ۴۳۲ مورد طلاق به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸،۲ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: ۱۰۷ هزار و ۷۸۷ مورد از طلاق ها در شهرها و ۹ هزار و ۶۴۵ مورد دیگر نیز در روستاها به ثبت رسیده است.

محزون ادامه داد: بر اساس این آمار در هر ماه ۱۳ هزار و ۴۸ واقعه طلاق، هر شبانه روز ۴۲۴ مورد و در هر ساعت ۱۸ مورد طلاق در کشور به ثبت می رسد.

وی اضافه کرد: متاسفانه سرعت رشد طلاق بیشتز از واقعه ازدواج در کشور است.

***هر ۱۷۱ نفر ساعت یک تولد

مدیر کل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور گفت: براساس آمار در ۹ ماه گذشته یک میلیون و ۱۳۷ هزار و ۹۱۵ مورد ولادت در کشور به ثبت رسیده است که میزان ولادت ما در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار درصد رشد دارد.

محزون افزود: ۵۸۵ هزار و ۴۶۸ پسر و ۵۵۲ هزار و ۴۴۷ دختر در این مدت به دنیا آمدند که بر اساس این آمارها، به ازای ولادت هر ۱۰۰ دختر ۱۰۶ پسر متولد شده است.

وی تصریح کرد: به طور میانگین در هر ماه ۱۲۶ هزار و ۴۳۵ ولادت، هر شبانه روز چهار هزار و ۱۰۸ ولادت و هر ساعت ۱۷۱ ولادت به ثبت رسیده است.

محزون افزود: همچنین در این مدت ۸۷۶ هزار و ۱۹ مورد از ولادت ها در شهرها و ۲۶۱ هزار و ۸۹۶ مورد ولادت در روستاها به وقوع پیوسته است.

***به ازای هر ۱۰۰ زن، ۱۳۰ مرد فوت شدند

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور گفت : براساس آمار ۹ ماه سال جاری ۳۳۸ هزار و ۸۲۰ نفر در کشور فوت کرده اند.

محزون افزود: به همین منظور به ازای هر ۱۰۰ زن در کشور، ۱۳۰ مرد فوت شده اند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل تفاوت چندانی نداشته است.

وی اظهار داشت: در این مدت ۱۶۵ هزار و ۸۹۳ مرد و ۱۷۲ هزار و ۹۲۷ نفر فوت شده اند.

ایرنا

14.10.1393     

کد خبر: 81450404

Go to top

تحقیق علمی با قیاس آمارها ممکن است!