پروهشگر گرامی، آمارهائی که در پیش روی شماست می‌تواند با واقعیت منطبق نباشد. پیشنهاد ما این است که آمارهای مختلفی را با هم مقایسه کنید تا به حقیقت درون آن واقعیت مورد تحقیق‌تان نزدیک شوید.

منبع آمار: سایت rfi
تاریخ ایجاد: 17.1.2019

تعداد معلولین در ایران 1398

جمعی از معلولان ﺼﺑﺢ روز یکشنبه 16 دی ‌ماه 1398 در برابر مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران تجمع کردند و خواستار احقاق حقوقشان شدند.

"انوشیروان محسنی بندپی" رئیس پیشین سازمان بهزیستی، در اواخر تیر ماه ۱۳۹۷ گفت که حدود یک میلیون و 350 ھزار معلول تحت پوشش خدمات بھزیستی ھستند.

اما "همایون هاشمی"، نماینده مردم میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب و عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس، روز پنجشنبه 18 مرداد 1397 در گفت‌وگو با خبرگزاری مجلس شورای اسلامی "خانه ملت"، اعلام کرد که هم اکنون 10 میلیون معلول در ایران وجود دارد که از این تعداد 4 میلیون تن دچار معلولیت شدید و یا بسیار شدید هستند.

دبیر انجمن ژنتیک پزشکی ایران "مسعود گرشاسپی"، در اسفندماه سال 1394 اعلام کرد که بالا بودن هزینه انجام آزمایشات ژنتیکی و تحت پوشش قرار نگرفتن آن توسط بیمه‌ باعث شده است که در ایران حدود 4 تا 5 درصد از نوزادان به صورت معلول متولد شوند.

بر طبق گفته رئیس انجمن ندای معلولان ایران "محمود کاری"، حدود 64  درصد از معلولین در ایران فاقد شغلند و هر سال 60 هزار تن به تعداد معلولان کشور افزوده می‌شود.

از سایت rfi

تاریخ ایجاد 7.1.2019

Go to top

تحقیق علمی با قیاس آمارها ممکن است!