شنبه, ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

پروهشگر گرامی، آمارهائی که در پیش روی شماست می‌تواند با واقعیت منطبق نباشد. پیشنهاد ما این است که آمارهای مختلفی را با هم مقایسه کنید تا به حقیقت درون آن واقعیت مورد تحقیق‌تان نزدیک شوید.

منبع آمار: ایلنا
تاریخ ایجاد: 15.8.1395
کد خبر: 425853

محیط زیست استان البرز

حسین محمدی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز در ادامه این جلسه، با ارائه گزارشی از چالش‌های محیط زیستی استان، گفت: البرز، با سه دهم مساحت کشور، هشت درصد فعالیت های صنعتی و چهار درصد جمعیت کشور را در خود جای داده است.

وی با بیان اینکه فرسایش خاک در استان به 13.5 تن در هکتار رسیده که سه برابر میانگین کشوری است، اظهار کرد: در حال حاضر 10 درصد مساحت استان به کانون های گرد و غبار تبدیل شده است.

محمدی در ادامه با اشاره روند افزایشی تغییر کاربری باغات در البرز گفت: در حال حاضر استان البرز پس از استان های تهران و مازندران در جایگاه سوم کشوری به لحاظ تغییر کاربری و تخریب باغات قرار دارد و این موضوع در کنار برداشت بی رویه از سفره های آب زیرزمینی و فرونشست شدید دشت ها به یکی از نگرانی های مهم در استان البرز تبدیل شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز با بیان این که فعالیت 50 درصد واحدهای صنعتی، خارج از شهرک ها را، از معضلات مهم محیط زیست استان است افزود: متاسفانه عدم رعایت قانون نفی استقرار صنایع آلاینده در شعاع 120 کیلومتری تهران منجر به ایجاد چالش جدی برای البرز از ناحیه توسعه ناپایدار صنعت شده است.

به گفته وی، غالب این صنایع فاقد مجوز هستند و سالانه 100 هزار تن پسماند صنعتی در استان تولید می کنند.

مأخذ:  گزارش 15.8.1395 ایلنا - کد خبر: 425853  

مطالعه علمی یعنی مقایسه آمارها در مورد یک پدیده مشخص